Aby dom był ciepły…


Każdy z nas marzy o przytulnym i ciepłym domu, w którym spędzanie zimowych i jesiennych wieczorów będzie prawdziwą przyjemnością. Aby jednak tak się stało, trzeba zadbać o odpowiednią instalację grzewczą i izolację budynku. W weryfikacji ich szczelności pomóc może termowizja budynków Poznań.

Pomiary termowizyjne Poznań wewnątrz domu mogą wskazać miejsca, gdzie następuje największy ubytek ciepła, pozwolą zweryfikować drożność instalacji grzewczej, a także ewentualne wady ogrzewania podłogowego. Z kolei badanie wykonywane na zewnątrz wskaże również, czy ramy okienne i drzwiowe są odpowiednio zamontowane w ościeżnicach i nie przyczyniają się do wychłodzenia domu.

Aby wyniki badania kamerą termowizyjną Poznań były rzetelne, muszą być przeprowadzone w odpowiednich warunkach. Przede wszystkim zdjęcia należy wykonywać w pochmurne dni, późnym wieczorem lub przed wschodem słońca, aby promieniowanie słoneczne nie zaburzało pomiaru. Ważne jest również, aby zachowana była różnica temperatur na zewnątrz i wewnątrz budynku – musi ona wynosić co najmniej 15°C.