Jak przygotować dziecko do wizyty u stomatologa?


Każde dziecko boi się wizyt u dentysty. Zwykle najtrudniejsze są wizyty małych dzieci, które nie do końca rozumieją, że stomatolog ma im pomóc. Warto poznać skuteczne metody na to, by maluchy nie bały się dentysty i leczenia zębów.

Wizyta bez stresu
Warto zaprowadzić dziecko do dentysty jak najwcześniej, dzięki czemu będzie mogło oswoić się z sytuacją i uznać ją za coś całkowicie normalnego. Niezwykle ważne są rozmowy i dobry przykład ze strony rodziców. W tym celu niezwykle pomocny okaże się dobry dentysta dziecięcy Poznań. Podczas pierwszej wizyty należy tylko przeprowadzić przegląd, zapoznać małego pacjenta z pracą gabinetu i z samym lekarzem. Jeśli wizyta przebiegnie bez stresu, mały pacjent wyniesie z gabinetu same dobre wspomnienia.

Przygotuj malucha do wizyty
Warto przygotować malucha do wizyty – w tym celu można pobawić się w dentystę, przydadzą się gry edukacyjne czy zestawy ciastoliny. Wiele z nich ma na celu właśnie pokonanie strachu przed dentystą. Stomatologia dziecięca jest obecnie bardzo rozwinięta – stosuje się nowoczesne metody łagodzenia bólu, przez co wizyty nie wiążą się dla dziecka z dyskomfortem. Oczywiście bardzo ważny jest odpowiedni dobór gabinetu, szczególnie takiego, który na co dzień przyjmuje maluchy.