Przygotowania do ślubu – niezbędna lista


Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Młodzi, zakochani ludzie celebrują swoją miłość w obecności rodziny i najbliższych przyjaciół. Przygotowania do tej wyjątkowej ceremonii trwają nieraz bardzo długo, wiele bowiem zależy od tego, gdzie dokładnie młodzi pragną się pobrać. Aby o niczym nie zapomnieć, warto sporządzić listę najpotrzebniejszych rzeczy.

Pierwsza z nich to miejsce, w którym ma się odbyć wesele lub rodzinny obiad (nie wszystkie pary stawiają na huczną zabawę). Jeśli jest to sala weselna Poznań, istnieje prawdopodobieństwo, że trzeba będzie ją zarezerwować z dużym wyprzedzeniem, nawet 2 lata przed zaślubinami.

Po drugie przyszła para młoda powinna zastanowić się nad doborem repertuaru muzycznego. Konferansjer, DJ, a może zespół muzyczny grający na żywo? Z każdym przedstawicielem powyższych kategorii warto spotkać się w cztery oczy i omówić szczegóły, takie jak: finanse, rodzaj puszczanej muzyki, czy zabaw dla gości.

Trzecią kwestią są dekoracje kościoła i sali, za które płaci się osobną sumę. Wybór jest ogromny: żywe, sztuczne kwiaty, ozdoby przytwierdzone do ławek kościelnych, łuk, czy ściana z balonów, wiązanki kwiatów na sali weselnej. Oczywiście państwo młodzi mają tu decydujący głos. Niektórzy zalecają skorzystanie z usług profesjonalnej florystki.

Kolejną rzeczą na liście jest fotograf i kamerzysta. Dla przyszłych małżonków bardzo ważne jest uwiecznianie na zdjęciach zarówno wyjątkowych chwil z przysięgi małżeńskiej, jak i tych z wesela. W końcu ślubu nie bierze się codziennie! Wiele par przyznaje, że dużo bardziej wzruszającą pamiątką ze ślubu i wesela jest płyta DVD z nagranym całym wydarzeniem. Oglądając taki film po kilku latach, można odświeżyć sobie wspomnienia, a nawet dostrzec rzeczy, na które wcześniej nie zwróciło się uwagi.

Symbolem przysięgi małżeńskiej są obrączki. Te także powinny być wybrane przez młodą parę przynajmniej na kilka miesięcy przed ślubem. Dużym powodzeniem cieszą się subtelna biżuteria z białego złota.

Idealne wesele zorganizujesz z: https://dworekstaropolski.com/