Ślusarz – specjalista od awaryjnego otwierania mieszkania


Ślusarz jest człowiekiem zajmującym się szeroko pojętą obróbką metali – rzemieślnikiem, którego zadaniem może być stworzenie specyficznych konstrukcji, konserwacja mechanizmów lub naprawa uszkodzonych elementów.
Dokładny zakres obowiązków wiąże się z wyborem określonej specjalizacji: w tym zawodzie spotyka się zarówno osoby wykonujące solidne układy złożone ze stalowych prętów, jak i zręcznych konserwatorów drobniejszych elementów, sprawdzających parametry techniczne prostych instalacji w budynkach mieszkalnych.

Często spotykaną specjalizacją ślusarską jest usługa związana z niesieniem specyficznej „pierwszej pomocy” – czyli awaryjnego otwierania drzwi. Zlecenia są przyjmowane każdego dnia tygodnia, o każdej godzinie – zatrzaśnięcie się w domu, zgubienie klucza czy jego złamanie w mechanizmie może się zdarzyć w najmniej spodziewanym momencie.

Po wpisaniu w wyszukiwarkę odpowiedniego hasła, na przykład: „otwieranie domów Gdańsk” uzyskujemy dostęp do grona fachowców, gotowych przybyć na ratunek w ciągu kilku chwil od zgłoszenia zaistniałego problemu we wskazanej lokalizacji. Usługi tego typu są kierowane nie tylko do klientów prywatnych – pomoc uzyskają również firmy oraz hotele i pensjonaty.

W zależności od sytuacji, specjalista może zaproponować wykonanie szeregu czynności, prowadzących do sprawnego uzyskania dostępu do nieruchomości: wymianę lub wywiercenie zamka (gdy klucz jest zablokowany lub złamany), odblokowanie zamka bez użycia klucza przy użyciu specjalistycznych narzędzi, a także dokładne zabezpieczenie miejsca – na przykład po włamaniu.

Ślusarz może doradzić również profilaktyczne działania mające na celu poprawę pracy drzwi – zwłaszcza wtedy, gdy po wstępnych oględzinach zanotuje wysokie zużycie np. wkładki, wskaże nieprawidłowy sposób eksploatacji, czy stan po drobnym uszkodzeniu mechanicznym, który może przyczynić się do pojawienia awarii w przyszłości.
Konserwacja wykonana przez fachowca będzie miała więc kluczowe znaczenie dla przedłużenia żywotności zamków i zredukowania ryzyka pojawienia się awarii.

Zobacz również na: https://slusarz-trojmiasto.pl/slusarz-gdansk/