Zanim kupisz dom…


Posiadanie własnego domu jednorodzinnego to marzenie wielu osób. Ponieważ jego spełnienie wymaga wielu wyrzeczeń i zazwyczaj pochłania sporą część oszczędności, a często wiąże się również z koniecznością zaciągnięcia kredytu, warto dokładnie sprawdzić co kupujemy. W ocenie stanu domu pomocna będzie termowizja budynków Poznań oferowana przez profesjonalne firmy.

Na czym polega to badanie? Kamery termowizyjne Poznań rejestrują ubytek ciepła z budynku. Zdjęcia wykonywane są zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu, dlatego oprócz miejsc emisji ciepła uzyskać możemy również obraz stanu instalacji grzewczej, czy szczelność drzwi i okien. Jest to szczególnie ważne w przypadku zakupu domu, ponieważ dzięki temu można dowiedzieć się czy remont będzie konieczny, a jeśli tak – to czy będzie on kosztowny, czy też ograniczy się do kilka poprawek.

Aby termowizja Poznań przedstawiła precyzyjne wyniki, podczas badania różnica temperatur na zewnątrz i wewnątrz budynku powinna wynosić minimum 15°C. Ponadto pomiar należy wykonać w pochmurny dzień.